KONCERTY

KONCERTYZapraszamy Państwa na koncerty organizowane tej jesieni w Lusławicach. Bilety można nabyć przez stronę internetową bilety24.pl lub w biletomacie w Centrum (płatność wyłącznie kartą płatniczą). Biletomat czynny jest w dniu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia oraz w godzinach, w których odbywa się zorganizowane Zwiedzanie Lusławic.

W celu zakupu biletów grupowych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 14 665 10 30

11.12.2022, niedziela, godz. 16.00

Koncert Talentów

Recital z cyklu PREZENTACJE

Piotr Tymura - fortepian

Michał Krajewski - skrzypce

REZERWUJ BILET

_______________________________________


ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE

ZIMA W LUSŁAWICACH – GRUDNIOWE ZWIEDZANIE WEEKENDOWE OGRANICZONE

Szanowni Państwo, Drodzy Goście,

ze względu na prowadzone prace remontowe jesteśmy zmuszeni ograniczyć weekendowe zwiedzania Ekspozycji multimedialnej oraz spacerów po Arboretum w grudniu. Dotychczas umówione grupy zorganizowane oraz zwiedzania przed zaplanowanymi koncertami w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego odbędą się zgodnie z planem.

Mimo zaistniałej sytuacji nie chcemy ustawać w przybliżaniu Państwu dziedzictwa naszego Patrona. W związku z tym w każdą sobotę i niedzielę grudnia, w zwyczajowych godzinach zwiedzania, będziemy zapraszać Państwa na wirtualne zwiedzanie Ekspozycji i Arboretum, które przybierze formę postów na fanpage’u Centrum oraz profilu na Instagramie. Nad przekazywanymi treściami czuwać będą nasi Przewodnicy, którzy z taką samą pasją i równym oddaniem będą towarzyszyć w online’owych spotkaniach.

Pragniemy pozostać z Państwem w stałym kontakcie. Zapraszamy Państwa do tej niecodziennej formy zwiedzania.

--------------------------------------------------------------------------------

Zima - magiczna i cicha pora roku. Lusławicki park zimą pozostawał do tej pory tajemnicą, gdyż poruszać się po nim mogli wyłącznie nieliczni, a to właśnie wtedy, zaznacza się wyraźnie porządek ogrodu, według którego powstawał. Zima w parku zaskakuje, nagradza przybyszy swoim pięknem, ciszą i delikatnością. Dla większości zwierząt i roślin to czas odpoczynku, uśpienia, hibernacji. Po intensywnych okresach kwitnienia i wzrostu nadchodzą miesiące, w których drzewa dostojnie prezentują swoje nagie kształty, a kwiaty oddają się w ręce człowieka, by pozwolić mu zadbać o ich bezpieczeństwo w trudnym okresie niskich temperatur i braku słońca. To wówczas naszą uwagę zwracają gatunki zimozielone. Można wtedy przyjrzeć się bliżej jodłom, sosnom, świerkom, cisom i jałowcom, zobaczyć kwitnące oczary, których kwiaty okryte śniegiem stanowią iście czarowny widok.

Zapraszamy Państwa na zwiedzanie Ekspozycji multimedialnej oraz spacery po Arboretum wraz z Przewodnikiem. Lusławicki ogród Krzysztofa Pendereckiego również zimą potrafi zachwycić i zainspirować, ukazując bogactwo form, kształtów i przestrzeni – elementów istotnych dla Mistrza w tworzeniu muzycznych i dendrologicznych partytur. Więcej o pasjach oraz ideach Kompozytora dowiedzieć się można podczas eksploracji wystawy multimedialnej w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, która została poświęcona przede wszystkim naszemu Patronowi, ale również wielkim polskim kompozytorom XX wieku.

Po dotleniającym spacerze w trakcie zwiedzania Ekspozycji w przestrzeniach Centrum można oddać się przemyśleniom przy aromantycznej kawie i smacznym cieście w kawiarence znajdującej się we foyer.

Pełny harmonogram zorganizowanego zwiedzania wraz z odnośnikami umożliwiającymi zakup biletów na poszczególne jesienne terminy znajdą Państwo poniżej.

Bilety wstępu do parku w cenie 25 zł/ normalny i 15 zł/ ulgowy* są dostępne na stronie bilety24.pl Dzieci poniżej wieku szkolnego są zwolnione z opłat za wstęp. W godzinach zwiedzania zapraszamy również do skorzystania z usług naszej kawiarenki znajdującej się w budynku Centrum.

Istnieje możliwość rezerwacji zwiedzania w innych dniach i godzinach dla grup zorganizowanych
(od 10 osób). W celu rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 14 665 10 30


Ze względu na plenerowy charakter wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu zwiedzania Arboretum.

*Bilet ulgowy, za okazaniem dokumentu stwierdzającego uprawnienie do ulgi, przysługuje:

  • uczniom
  • studentom
  • osobom powyżej 65. roku życia
  • emerytom, rencistom
  • posiadaczom Karty Dużej Rodziny
  • osobom z niepełnosprawnościami
  • nauczycielom
  • kombatantom
  • honorowym dawcom krwi

Zwolnienie z opłaty za wstęp przysługuje:

  • posiadaczom imiennych zaproszeń wydanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
  • dzieciom poniżej wieku szkolnego
  • opiekunom grup szkolnych (1 opiekun na 10 dzieci)
  • osobom z orzeczeniem znacznego stopnia niepełnosprawności
  • osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) i Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS)
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz. U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305).

   Osoby którym przysługuje zwolnienie z opłaty za wstęp proszone są o zgłoszenie telefoniczne: 14 665 10 30, 14 666 43 00 lub mailowe: luslawice@penderecki-center.pl
BILETY
Zdjęcie

BILETY

Bilety wstępu na wydarzenia organizowane w Centrum oraz ekspozycję multimedialną w chwili obecnej są dostępne WYŁĄCZNIE online poprzez stronę internetową www.bilety24.pl lub na miejscu w biletomacie, gdzie możliwa jest płatność WYŁĄCZNIE kartą płatniczą. Obecnie brak jest możliwości płatności gotówką. Za utrudnienia przepraszamy.

Biletomat jest czynny w następujących dniach i godzinach:

Soboty i Niedziele 14:45 - 19:00*

REGULAMIN

REGULAMIN

Informacje organizacyjne


Na miejscu znajduje się obszerny parking dla samochodów osobowych i autokarów.
Dokładny adres CENTRUM: Lusławice 250, 32-840 Zakliczyn, GPS: 49°51’19.94″N 20°49’44.64″E
Jednorazowo w zwiedzaniu może wziąć udział grupa nie większa niż 50 osób. Osoby biorące udział w zwiedzaniu są zobowiązane do zapoznania się z Regulaminem Zwiedzania.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami


• niepełnosprawność ruchu
Jeżeli poruszasz się na wózku lub masz inne problemy z poruszaniem się, skontaktuj się z nami. Aby zorganizować pomoc asystenta, prosimy o wiadomość na 7 dni przed planowaną wizytą.

• niepełnosprawność słuchu
W zwiedzaniu nie będzie uczestniczył tłumacz Polskiego Języka Migowego. Jeżeli planujesz odwiedzić nas z grupą osób z dysfunkcjami słuchu, skontaktuj się z koordynatorem dostępności Centrum.

• niepełnosprawność wzroku
Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością wzroku możesz skorzystać z pomocy asystenta - w tym celu prosimy o kontakt z koordynatorami dostępności na 7 dni przed planowaną wizytą.
W zakładce Dostępność Centrum znajdziesz kontakty do koordynatorów dostępności, opis otoczenia i samego obiektu Centrum.